Pro účast v aukci domén je nutné být přihlášen pod svým uživatelským účtem. Nemáte účet? Založte si jej nyní .

Účast v aukci & Přihazování

Aukce se může zúčastnit kdokoliv s registrovaným účtem na PremiovaDomena.cz. Aukce domény může být Klasická nebo Uzavřená. Přečtěte si o rozdílech mezi jednotlivými aukcemi viz. Typy aukce .

Minimální výši příhozů určuje prodávající. Příhozy můžete opakovaně navyšovat jen u klasických aukcí, v případě uzavřených můžete příhoz provést jen jednou. Některé domény můžete v aukci vyhrát okamžitě na jedno kliknutí, stačí kliknout na tlačítko „koupit nyní“.

Příhozy v aukci se řídí pravidly podle typů aukce. Jedno pravidlo ale platí vždy – nejvyšší nabídka vyhrává.

Aukce je ukončena uplynutím naplánovaného času. Bude-li však proveden příhoz během posledních 2 minut plánovaného ukončení aukce, bude naplánovaný čas ukončení prodloužen o další 2 minuty. Čas ukončení aukce bude prodlužován podle předchozí věty tak dlouho, dokud budou činěny příhozy.

Pokud přihodíte na dražený předmět ve stejnou dobu, kdy i jiný zájemce, systém automaticky upřednostní příhoz, který byl podán jako první, přičemž je rozhodující čas serveru, kde je provozován internetový aukční portál.

Tip pro dražitele: Dražba položky v aukci může být vzrušující, ale je to smluvní závazek. Při rozhodování o maximální nabídce se ujistěte, že v případě výhry v aukci tuto částku rádi zaplatíte.

Výhra v aukci & Platba

Vyhráli jste aukci? Ihned po skončení aukce obdržíte e-mail s upozorněním, že vaše nabídka byla vítězná. Odkaz na provedení platby naleznete jak v zaslaném e-mailu, tak ve svém účtu Můj účet > Moje aukce   Platbu lze provést online pomocí platební karty i bankovním převodem a nemělo by to trvat déle, než 5 dní.

V případě, že doménu neuhradíte včas bude objednávka zrušena a doména může být opětovně zveřejněna v aukci, nebo prodána druhé nejvyšší nabídce.

Po úspěšném zaplacení aukce obdrží prodejce informaci o úhradě a spojí se s vámi ohledně převodu domény.

Povinnost výherce v aukci: Vaše nabídka byla nejvyšší a v aukci jste vyhráli? Do 5 dnů je nutné uhradit kupní cenu domény a to online platební kartou nebo bankovním převodem.

Převod domény, Ochrana & Garance

Převod domény na nového vlastníka zařizuje prodejce. Postupovat budete dle jeho pokynů. Po převedení domény do vašeho vlastnictví nám prodejce tuto skutečnost oznámí a od vás budeme potřebovat tuto skutečnost  potvrdit. Pokud převod domény proběhl a jste jejím držitelem, z vaší strany již nic nebude potřeba.

V případě, kdy nám do 7 dnů, od přijetí naší žádosti, změnu vlastníka domény  nepotvrdíte (dokončený převod domény na vaši osobu), budeme předpokládat, že převedení domény proběhlo, máte ji ve svém vlastnictví a prodejci tímto vznikne nárok na výplatu kupní ceny a vám zanikne právo na vrácení kupní ceny.

Pokud prodejce do 7 dnů od uhrazení aukce doménu na vaši osobu nepřevede, objednávka bude zrušena a peníze vám budou vráceny stejným způsobem, jakým jsme je přijali.

Garance vrácení peněz: Pokud prodejce do 7 dnů od uhrazení aukce doménu nepřevede, objednávka bude zrušena a peníze vám budou vráceny stejným způsobem, jakým jsme je přijali.

Vítejte 👋

Přihlaste se k odběru novinek a dostávejte informace o nových aukcích přímo na e-mail.

Neposíláme spam. Jen info o nových aukcích.