Site logo

Jak prodat nebo koupit prémiovou doménu skrz aukci? Krok za krokem

Potřebujete prodat, či koupit exkluzivní doménu obsahující oblíbené klíčové slovo? A chcete to provést co nejrychleji a nejvýhodněji? Tak vzhůru na aukci. Zajímá vás, jak probíhá aukce prémiových domén, proč při ní vždy vyhrává jak prodávající, tak nakupující, nebo jaká je nejlepší platforma pro aukce domén v České republice? Odpovědi na tyto i další otázky najdete níže.

Některé obyčejné domény si můžete pronajmout za hubičku skrz některého z mnoha poskytovatelů. Pokud však potřebujete atraktivní doménu, která naláká zákazníky, bude již pravděpodobně v rukách někoho jiného. A přesně proto vznikla aukce domén PrémiováDoména.cz, kde může kdokoliv nabízet své exkluzivní domény a ostatní o ně mohou bojovat v aukcích, nebo je koupit rovnou za předem určenou cenu. Pokud hledáte perfektní doménu pro svůj web, nebo potřebujete tu stávající, kterou už nepotřebujete, prodat za co nejvyšší cenu, je aukce domén to nejlepší místo.

Jak fungují aukce domén na PrémiováDoména.cz?

Aukce domény funguje stejně jako jakákoliv jiná dražba a zúčastnit se jí může kdokoliv s vlastním účtem na portále. Registrace je zdarma, netrvá déle jak pár minut a prostředí je tvořeno co nejpřívětivěji, aby se v něm kdokoliv bez problémů vyznal.

Nabízející může k prodeji nabídnout jakoukoliv doménu, kterou vlastní. Vybere si druh aukce (Uzavřená/Otevřená), vyvolávací cenu, minimální hodnotu příhozu, případně rezervovanou cenu (minimální částku, za kterou je ochoten doménu prodat), dobu trvání aukce a pak už jen čeká na nejvyšší nabídky. Samozřejmě je však možné doménu nabídnout napřímo za předem danou cenu.

Nakupující (dražitelé) mohou do aukcí o jednotlivé domény libovolně podle pravidel přihazovat. Prodejce může nastavit i automatické přihazování – v tom případě  zadáte maximální částku, za kterou jste ochotni doménu koupit, a my za vás budeme přihazovat automaticky, abyste se nemuseli o nic starat. Samozřejmě vyhrává dražitel s nejvyšší nabídkou v době ukončení aukce.

Po skončení dražby se výherci vygeneruje speciální příkaz k platbě. Po uhrazení mu prodávající adekvátním způsobem doménu se všemi náležitostmi převede. Nemusíte se ale vůbec ničeho bát. Náš portál funguje jako prostředník k zajištění bezpečnosti, takže v případě, že by nabízející svůj závazek nesplnil a doménu nepřevedl, garantujeme vrácení peněz.

Jaké typy aukcí existují?

Při nabízení domény si prodávající může vybrat ze dvou druhů aukcí. Klasická (otevřená) je pravděpodobně známější. Kdykoliv někdo přihodí, ostatní dražitelé to uvidí a ihned mohou reagovat zvýšením své nabídky. Doménu získává ten, kdo po ukončení časového limitu nabídl nejvyšší částku.

Uzavřená aukce funguje trochu jinak. Každý účastník může vytvořit pouze jednu nabídku, přičemž nevidí nabídky ostatních. Po ukončení časového limitu se odhalí nejvyšší nabídka a ten, kdo ji umístil, dražbu vyhrává.

Výhody pro nakupující

Pokud hledáte perfektní doménu, ale zatím nevíte, jak by měla vypadat, můžete se u nás inspirovat. Domény totiž nemusíte hledat jen podle názvů, ale i podle kategorií, ceny, tagů nebo klíčového slova. Když se nějaké dražby zúčastníte, automaticky vás můžeme mailem upozorňovat na blížící se konec aukce, nebo v moment, kdy vaši nabídku někdo přehodí. V případě, že nedojde k převodu domény garantujeme vrácení peněz. Samozřejmostí je zákaznická linka, na které vám s čímkoliv rádi poradíme.

Výhody pro nabízející

A pokud potřebujete svou doménu prodat za tu nejlepší cenu, rádi vám pomůžeme i s tím. Své domény u nás můžete nabízet zdarma (možnost importu v XML) a v případě zájmu je lze topovat, čímž se zvýší jejich pozice v katalogu, doména bude propagována napříč webem a bude barevně odlišná a zvýrazněná.

Každý nabízející u nás má vlastní profil a shop, na kterém ho potenciální kupci najdou. Ve svém profilu pak najdete veškeré statistiky prodejů a analýzu návštěvnosti domén v obchodě. Po plném ověření profilu pak získáte speciální widget ověření, díky kterému zákazníci uvidí, že jste opravdu věrohodný prodejce.

Prodáváte domény? Registrujte se ještě dnes.

Komentáře

  • Zatím žádné komentáře.
  • Přidat komentář