CHETE SE NA NĚCO ZEPTAT? NAPIŠTE NÁM

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Jak probíhá aukce?

Příhoz může učinit každý registrovaný uživatel. Příhoz musí být vyšší než příhoz předchozího uživatele. Výherce je povinen, nejpozději do 5 dnů, za aukci zaplatit.

Co se stane, pokud za vyhranou aukci nezaplatím?

Doména bude dána znovu do aukce nebo ji získá druhý výherce v pořadí. Vám však může být zablokován uživatelský účet.

Kdy aukce končí?

U každé aukce je uveden předpokládaný čas jejího konce. V případě, kdy někdo přihodí v posledních 2 minutách, prodlouží se aukce o další 2 minuty. Jedná se o ochranu proti přetěžování systému při konci aukce.

Co se stane s doménou, kterou vydražím a zaplatím?

Jakmile zaplatíte za vyhranou aukci, prodejce s vámi započne proces změny držitele domény a po jeho dokončení je doména převedena do vašeho vlastnictví. Doménu si můžete kdykoliv převést i k jinému registrátorovi, bude již plně pod vaší kontrolou.

Jak poznám, že má nabídka je v danou chvíli nejvyšší?

Ve vašem uživatelském účtu jsou v sekci Moje aukce uvedeny aukce kterých se účastníte. V případě že se u aukce zobrazuje štítek „Vítězný příhoz!” a aktuální cena je rovna nebo nižší vaši maximální nabídce jste v danou chvílí nejvýše přihazujícím. V případě že aukce má červený štítek „Přehozeno!” byla Vaše nabídka překonána jiným účastníkem.

Je možné nastavit automatické příhozy?

Ano možné to je. U aukce vložíte maximální částku, kterou jste ochotni za danou aukci zaplatit a potvrdíte přihození. Systém následně učiní vždy minimální navyšovací příhoz (stanovený prodejcem), který je nutný aby vaše nabídka byla nejvyšší a byli jste výhercem aukce. Systém samozřejmě částku zvyšuje vždy jen do vámi nastavené maximální částky.