NA PRÉMIOVADOMENA.CZ JSOU 2 TYPY AUKCÍ

AUKCE KLASICKÁ A UZAVŘENÁ (zapečetěná)

KLASICKÁ AUKCE

Klasická aukce, příhozy jsou viditelné pro ostatní, viditelná je také aktuální výše příhozu a uživatel má možnost navyšovat své příhozy, pokud jej někdo jiný převýší svoji nabídkou. Vyhrává přihazující s nejvyšší nabídkou.

UZAVŘENÁ AUKCE

U uzavřené aukce nejsou vidět příhozy ani aktuální nejvyšší příhoz a nelze svoji nabídku zvyšovat. Vyhrává přihazující s nejvyšší nabídkou. Pokud byly umístěny 2 stejné vítězné nabídky, vyhrává ta, která byla umístěna dříve.

exclamation-mark

Tip pro dražitele

Dražba položky v aukci může být vzrušující, ale je to smluvní závazek. Při rozhodování o maximální nabídce se ujistěte, že v případě výhry v aukci tuto částku rádi zaplatíte.

AUTOMATICKÉ PŘÍHOZY V AUKCI

Automatické přihazování je nejjednodušší způsob, jak přihazovat na aukci. Jednoduše zadejte nejvyšší cenu, kterou jste ochotni za položku zaplatit, a o zbytek se postaráme my.

U aukce, kde je nastaveno Automatické přihazování, zadejte maximální částku, kterou chcete za položku zaplatit, a klikněte na tlačítko Příhoz. Abychom vás udrželi ve vedení, budeme za vás postupně přihazovat, ale pouze do výše vašeho limitu.

Pokud vás někdo přehodí, dáme vám vědět, a vy se můžete rozhodnout, zda chcete zvýšit svůj maximální limit.

Proč jsem byl okamžitě přehozen?

Pokud je vaše nabídka ihned po jejím zadání přehozena, je pravděpodobné, že jiný nabízející používá automatické příhozy a má maximální limit vyšší než vy. Abyste získali nejvyšší nabídku, budete muset zvýšit svůj maximální limit.

Zvýšení nabídky

Když někdo zadá nabídku, umístíme za vás o něco vyšší nabídku. Částku, o kterou se nabídka zvýší, stanovuje prodejce a může se lišit u každé položky.

MOŽNOSTI PRODÁVAJÍCÍHO

CO JE REZERVOVANÁ CENA?

Rezervovaná cena je minimální částka, za kterou je prodávající ochoten prodat položku. Pokud nebude minimální cena splněna, položka nebude prodána.

Prodejci se mohou rozhodnout přidat minimální cenu při zařazení položky do aukce. Pokud v popisu položky neuvedou svou rezervovanou cenu, nebudete vědět jaká je, dokud ji nesplníte a nebo nepřihodíte nad ni.

Pokud nabídnete nižší než rezervovanou cenu, zobrazí se zpráva „Rezervovaná cena nebyla dosažena“. To znamená, že i když jste na konci aukce nejvyšší nabídkou, předmět nevyhrajete. Prodejci mohou během aukce snížit svou rezervovanou cenu.

exclamation-mark

Rezervovaná cena a výhra v aukci

Pokud po zadání příhozu uvidíte „Rezervovaná cena nebyla dosažena“, položku nevyhrajete, a to i v případě, že na konci aukce budete mít nejvyšší nabídku.